18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 5:11:34

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ - OBEC JINDŘICHOV

V únoru 2015 podala obec u Ministerstva pro místní rozvoj v rámci programu Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015 - Dotační titul č. 2 Podpora zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci žádost o dotaci na projekt "Dětské hřiště - Obec Jindřichov".

Projekt spočívá ve vybudování  moderního dětského  venkovního hřiště v těsné blízkosti MŠ a ZŠ. Hřiště bude primárně určeno cílové skupině dětí ve věku 3 - 10 let. Cílem je zřídit nové dětské hřiště, které bude vybaveno moderními a atraktivními herními prvky a které bude kromě estetické funkce splňovat vysoké parametry z hlediska bezpečnosti. Na základě podnětů samotných dětí, které byly do přípravy zapojeny a ztvárnily svá přání výtvarnou formou a diskusí s učiteli, vzešel samotný návrh jednotlivých prvků, které obec nechala zpracovat odbornou firmou. Projekt bude děti motivovat k co nejdelšímu pobytu venku a podpoří tak rozvoj zdravějšího životního stylu již od útlého věku.

Na hřišti budou umístěny tyto hrací prvky - kolotoč, překážková dráha, kladina, sestava špalíků, pískoviště, vláček, balanční dráha, lezecká stěna s otvory, šplhací síť, balanční vlna a šplhací stěna. Nezbytnou součástí projektu bude také úprava terénu.

Naše obec s žádostí o dotaci neuspěla a tudíž v roce 2017 bude žádost upravovat a doplňovat pro nové zpracování žádosti tak, aby obec již byla při dalším podání úspěšná.

Tím naplníme i přání řady občanů, kterým tento prvek trávení volného času našich dětí chybí.

současné dětské hřiště

návrh dětí