19. 10. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dnes je pátek, 19. 10. 2018, 1:14:48

SPOLEČENSKÝ DŮM JINDŘICHOV

Obec se v roce 2014 po dlouhých letech stala majitelem bývalého kulturního domu. Pro konání větších kulturních akcí byl neprodleně opraven velký sál s potřebným zázemím, ale s ohledem na technický stav celého zařízení se obec rozhodla pro celkovou rekonstrukci stánku kulturního zázemí obce.

Obec zpracovala projektovou dokumentaci s patřičným záměrem a využitím objektu. Dokumentace byla včetně všech odborných posudků dokončena v červnu roku 2017 včetně vydání stavebního povolení. V návaznosti na tyto kroky obec vyhlásila 27.07.2017 zadávací řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v platném znění.

Projekt bude přihlášen k podpoře z Operačního programu Životního prostředí 2014 - 2020 (OPŽP) a případně dalších dotačních titulů z EU či národních zdrojů.

V tomto směru nám byly poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu "Program na podporu přípravy projektové dokumentace 2015" ve výši 239 000,- Kč.

Obec má tedy připravenou projektovou dokumentaci, zajišťuje výběr dodavatele stavby a musí pro realizaci zajistit financování celé akce, která předpokládá finanční náklady v objemu cca 19 mil. Kč. Se započetím realizace se počítá v roce 2018.

Realizací objektu obec získá společenské zázemí s restaurací a kuchyní, ubytováním a klubovnami pro zájmovou činnost občanů. V rámci rekonstrukce venkovních prostor vznikne prostředí s posezením ve venkovní zahrádce, parkoviště a úprava veřejné zeleně s potřebným mobiliářem, případně dětským hřištěm.

Společenský dům