18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 14:23:13

SPOLEČENSKÝ DŮM JINDŘICHOV

Obec se v roce 2014 po dlouhých letech stala majitelem bývalého kulturního domu. Pro konání větších kulturních akcí byl neprodleně opraven velký sál s potřebným zázemím, ale s ohledem na technický stav celého zařízení se obec rozhodla pro celkovou rekonstrukci stánku kulturního zázemí obce.

Obec zpracovala projektovou dokumentaci s patřičným záměrem a využitím objektu. Dokumentace byla včetně všech odborných posudků dokončena v červnu roku 2017 včetně vydání stavebního povolení. V návaznosti na tyto kroky obec vyhlásila 27.07.2017 zadávací řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v platném znění.

Projekt bude přihlášen k podpoře z Operačního programu Životního prostředí 2014 - 2020 (OPŽP) a případně dalších dotačních titulů z EU či národních zdrojů.

V tomto směru nám byly poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu "Program na podporu přípravy projektové dokumentace 2015" ve výši 239 000,- Kč.

Obec má tedy připravenou projektovou dokumentaci, zajišťuje výběr dodavatele stavby a musí pro realizaci zajistit financování celé akce, která předpokládá finanční náklady v objemu cca 19 mil. Kč. Se započetím realizace se počítá v roce 2018.

Realizací objektu obec získá společenské zázemí s restaurací a kuchyní, ubytováním a klubovnami pro zájmovou činnost občanů. V rámci rekonstrukce venkovních prostor vznikne prostředí s posezením ve venkovní zahrádce, parkoviště a úprava veřejné zeleně s potřebným mobiliářem, případně dětským hřištěm.

Společenský dům