18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 3:17:11

KAPLIČKA V JINDŘICHOVĚ - ARNULTOVICÍCH

Kaplička v Arnultovicích byla vystavěna zřejmě někdy na přelomu 19. a 20. století ve stylu venkovské kaple a vždy sloužila věřícím k malým duchovním obřadům. V kapli je dodnes dochováno vnitřní vybavení z té doby – dřevěný oltář, lavice, obrazová výzdoba, z čehož bylo a je patrné, že kaple je stále využívána.

Po dlouhých desetiletích si tato sakrální památka zasloužila větší pozornosti. Obec po několika neúspěšných pokusech o získání finančních prostředků na opravu této kaple uspěla se svou žádostí o dotaci z dotačního titulu "Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků pro rok 2017" z Ministerstva zemědělství ČR prostřednictvím SZIF. Financování projektu bude zajištěno Ministerstvem zemědělství ČR na základě žádosti č. 129662-17-00636 se spoluúčastí obce. Výše dotace bude činit maximálně 70 % z celkově uznatelných nákladů a celkové náklady na obnovu kapličky obec předpokládá ve výši 1 150 tis. Kč.

V závěru roku 2017 byla oprava kapličky zahájena firmou RAKORD - R&R, spol. s r.o. z Krnova. Předpokládané ukončení opravy bude v měsíci srpnu 2018. Protože kaplička patří mezi objekty, které dozoruje odbor památkové péče při MěÚ Krnov, bude celá stavba pod patřičnou odbornou kontrolou.

Po dokončení obnovy se kaple zařadí mezi významné památky v obci a přispěje k většímu zájmu návštěvníků obce.