17. 8. 2019

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Dnes je sobota, 17. 8. 2019, 19:03:50

EVROPSKÁ UNIE, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Životní prostředíMinisterstvo životního prostředí

SPOLEČENSKÝ DŮM JINDŘICHOV

Obec se v roce 2014 po dlouhých letech stala majitelem bývalého kulturního domu. Pro konání větších kulturních akcí byl neprodleně opraven velký sál s potřebným zázemím, ale s ohledem na technický stav celého zařízení se obec rozhodla pro celkovou rekonstrukci stánku kulturního zázemí obce.

Obec zpracovala projektovou dokumentaci s patřičným záměrem a využitím objektu. Dokumentace byla včetně všech odborných posudků dokončena v červnu roku 2017 včetně vydání stavebního povolení. V návaznosti na tyto kroky obec vyhlásila 27.07.2017 zadávací řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v platném znění. Projekt byl také přihlášen k podpoře z Operačního programu Životního prostředí 2014 - 2020 (OPŽP) a případně dalších dotačních titulů z EU či národních zdrojů. V tomto směru nám byly poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu "Program na podporu přípravy projektové dokumentace 2015" ve výši 239 000,- Kč.

V závěru roku 2018 na základě zpracované projektové dokumentace a získání části finančních prostředků na rekonstrukci bývalého kulturního domu byla zahájena rekonstrukce objektu. Akce je vedena pod názvem „Společenský dům Jindřichov“. Celá rekonstrukce je rozdělena do části stavební úpravy objektu a části energetické úspory. Na energetické úspory pod evidenčním číslem poskytnutí dotace CZ05.5.18/0.0/0.0/17_070/0006360 obec obdržela částku 2 276 643,- Kč z celkových nákladů 5 691 608,- Kč.

Po rekonstrukci společenského zázemí obce bude objekt sloužit zejména k pořádání různých kulturních a společenských akcí. Pro veřejnost bude sloužit společenský sál, restaurace se salonkem pro cca 30 hostů včetně kuchyně, venkovní terasy, dětského hřiště a parkoviště. V objektu je navrženo ubytování pro 14 návštěvníků v jedno až čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. V nové nástavbě je umístěn byt pro správce celého objektu. Celková investice rekonstrukce areálu Společenského domu v Jindřichově předpokládá náklady ve výši cca 25 mil.Kč.

Společenský dům