18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 2:56:51

ČESKÝ DEN CYKLOTURISTIKY V JINDŘICHOVĚ

logologo

logo

Od soboty 10. července do soboty 17. července 2010 proběhl v Prudniku 6. evropský týden cykloturistiky UECT, který byl slavnostně zahájen v neděli 11. července na náměstí v Prudniku. Této velké mezinárodní akce se zúčastnili cyklisté nejen z Polska a České republiky, ale i z Francie, Německa, Ruska, Ukrajiny, Holandska, Belgie a Španělska. Během celého týdne poznávali cykloturisté krásy polského i českého pohraničí.

V úterý 13. července byli všichni hosty na Českém dnu v Jindřichově. Obec Jindřichov pro ně připravila zajímavý kulturní program a bohaté občerstvení. Celé toto sváteční odpoledne bylo financováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj "Překračujeme hranice" prostřednictvím Euroregionu Praděd pod názvem projektu "Evropská propagace cykloturistiky Zlatohorské vrchoviny" registrační číslo CZ.3.22/3.3.07/09.01355 v částce 139 500,- Kč. Do Jindřichova přijelo v průběhu dne po několika cyklotrasách asi 500 cyklistů. V 15:00 hodin celé odpoledne slavnostně zahájil za tónu hymny EU, polské a české hymny, starosta obce pan Vlastimil Adámek. Přivítal významné hosty ze zúčastněných států, starostu pana Roszkowského, burmistra Prudniku pana Fejdycha a ředitele Euroregionu Praděd Ing. Zdeňka Jarmara.
Poté byly symbolicky předány poháry 3 ženám a 3 můžům, kteří do Jindřichova dorazili jako první. Po oficiálním zahájení se mohli všichni cykloturisté občerstvit a následoval volný program. K poslechu i tanci hrála dechová kapela i cimbálovka, v propagačních stáncích byly připraveny nové cyklomapy a jiné propagační materiály. Cykloturisté se mohli seznámit s historií a současností Jindřichova formou prezentačních tabulí a videozáznamu. Celého odpoledne se účastnili i občané z Jindřichova a z blízkého okolí. Přes počáteční obavy nakonec přálo celé akci i počasí.

Za obsah těchto dokumentů je  odpovědná výhradně Obec Jindřichov.