18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 5:13:09

JINDŘICHOV - OBNOVA KAPLIČKY

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

V listopadu 2014 byla dokončena oprava kapličky v Jindřichově. Celková hodnota projektu činila 260 217,- Kč. V rámci programu "Podpora obnovy a rozvoje venkova", 2014 byla na tento projekt poskytnuta dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 170 251,- Kč. Rozdíl ve výši 89 966,- Kč byl hrazen z vlastních zdrojů obce.

Oprava spočívala v celkové stavební obnově kapličky (oklepání a očištění zdiva, izolace proti vlhkosti, vnitřní a venkovní omítky), obnově střešní konstrukce a krytiny, výměně vstupních dveří, osazení pohyblivé mříže u vstupu, pořízení lavičky, koše na odpadky a stojanu na kola a úpravě prostranství kolem kapličky včetně vybudování přístupového chodníku.

Touto opravou vynikla památka místního významu v obci, která byla až doposud  velmi zanedbaná.

kaplička před opravou

kaplička před opravou