22. 4. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, na východě až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Dnes je pondělí, 22. 4. 2019, 0:18:34

JINDŘICHOV - OBNOVA KAPLIČKY

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

V listopadu 2014 byla dokončena oprava kapličky v Jindřichově. Celková hodnota projektu činila 260 217,- Kč. V rámci programu "Podpora obnovy a rozvoje venkova", 2014 byla na tento projekt poskytnuta dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 170 251,- Kč. Rozdíl ve výši 89 966,- Kč byl hrazen z vlastních zdrojů obce.

Oprava spočívala v celkové stavební obnově kapličky (oklepání a očištění zdiva, izolace proti vlhkosti, vnitřní a venkovní omítky), obnově střešní konstrukce a krytiny, výměně vstupních dveří, osazení pohyblivé mříže u vstupu, pořízení lavičky, koše na odpadky a stojanu na kola a úpravě prostranství kolem kapličky včetně vybudování přístupového chodníku.

Touto opravou vynikla památka místního významu v obci, která byla až doposud  velmi zanedbaná.

kaplička před opravou

kaplička před opravou