19. 9. 2019

oblacnosde

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne až oblačno, na SV místy, jinde jen ojediněle přeháňky, od 1100m srážky smíšené. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Dnes je čtvrtek, 19. 9. 2019, 4:27:02

KAPLIČKA V JINDŘICHOVĚ - ARNULTOVICÍCH

Kaplička v Arnultovicích byla vystavěna zřejmě někdy na přelomu 19. a 20. století ve stylu venkovské kaple a vždy sloužila věřícím k malým duchovním obřadům. V kapli je dodnes dochováno vnitřní vybavení z té doby – dřevěný oltář, lavice, obrazová výzdoba, z čehož bylo a je patrné, že kaple je stále využívána.

Po dlouhých desetiletích si tato sakrální památka zasloužila větší pozornosti. Obec po několika neúspěšných pokusech o získání finančních prostředků na opravu této kaple uspěla se svou žádostí o dotaci z dotačního titulu "Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků pro rok 2017" z Ministerstva zemědělství ČR prostřednictvím SZIF. Financování projektu bylo zajištěno Ministerstvem zemědělství ČR na základě žádosti č. 129662-17-00636 se spoluúčastí obce. Výše dotace činila 70 % z celkově uznatelných nákladů a celkové náklady na obnovu kapličky obec byly ve výši 1 359 068,16 Kč.

V závěru roku 2017 byla oprava kapličky zahájena firmou RAKORD - R&R, spol. s r.o. z Krnova. Celá rekonstrukce byla ukončena k 30.08.2018. Protože kaplička patří mezi historické objekty, stavbu dozoroval a kontroloval odbor památkové péče při MěÚ Krnov.

Po dokončení obnovy se kaple zařadila mezi významné památky v obci a přispěla k většímu zájmu návštěvníků obce.

Ve středu 8. května 2019 byla kaple slavnostně vysvěcena.