21. 1. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -7 až -11°C.

Dnes je pondělí, 21. 1. 2019, 22:58:18

OPRAVA PAMÁTNÍKU OBĚTÍ I. SVĚTOVÉ VÁLKY

Moravskoslezský kraj

V srpnu 2015 proběhla oprava Památníku obětem I. světové války. Předmětem realizace projektu je oprava stávajícího pomníku obětí I. světové války (pietního místa), ev. číslo válečného hrobu CZE-8114-28665,  před kostelem Sv. Mikuláše. Celý pomník je zrestaurován, přístupové schodiště je opraveno a bezprostřední okolí je vhodně upraveno.

Realizace tohoto projektu si vyžádala finanční náklady ve výši 145 000,- Kč a finanční příspěvek 40 000,- Kč byl poskytnut jako individuální dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje na zabezpečení péče o válečné hroby v rámci pilotního projektu "Zachování a obnova historických tradic v Moravskoslezském kraji". Zbylá část 105 000,- Kč byla finanční spoluúčastí z rozpočtu obce Jindřichov.

Obec Jindřichov bude v těchto aktivitách v roce 2018 – 2019 pokračovat a v plánu je rekonstrukce Památníku I. světové války v Arnultovicích a Památníku II. světové války u základní školy.