18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 5:07:04

PŘESHRANIČNÍ CYKLOSTEZKA PRUDNIK - JINDŘICHOV

logo

V rámci partnerské spolupráce mezi Městem Prudnik a Obcí Jindřichov došlo k vzájemné dohodě o přípravě společného projektu "Přeshraniční cyklostezka Prudnik - Jindřichov jako element cyklostezek Euroregionu Praděd" v prioritní ose PL.3.22/2.2.00/08.00645.

V červnu roku 2009 došlo k podpisu smlouvy o projektu v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007 - 2013 mezi Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Okresem Prudnik coby vedoucím partnerem projektu.

V září a říjnu roku 2009 došlo k realizaci projektu na české straně, kterou zajišťovala Obec Jindřichov. Druhá část projektu na polské straně byla dokončena v roce 2010.

Cílem projektu je podpora turistické aktivity pomocí příhraniční cyklostezky na úseku Prudnik - Jindřichov, která je součástí tras Euroregionu Praděd a spojila oblasti Osoblažska, Jindřichovska, Zlatohorska s polskou stranou na trase Prudnik - Glucholazy.

Jde o oblasti, které mají dlouhou historii, bohatou kulturní tradici a obrovský potenciál rozvoje turistiky. Celý projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj "Překračujeme hranice" v celkových předpokládaných nákladech 862,8 tis. EUR.