18. 10. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Dnes je čtvrtek, 18. 10. 2018, 5:28:47

PŘÍSTAVBA A STAVEBNÍ ÚPRAVY OBJEKTU HASIČSKÉ ZBROJNICE JINDŘICHOV, Č.P. 69

Regionální rada regionu soudržnosti MoravskoslezskoEvropská unie

V závěru roku 2015 byla dokončena rekonstrukce hasičské zbrojnice v rámci projektu  pod registračním číslem žádosti CZ.1.10/4.1.00/05.01847 a oblasti podpory 10.4.1 Rozvoje venkova. Obec přistoupila k realizaci projektu s ohledem na potřeby jednotky sboru dobrovolných hasičů. Tento projekt byl obcí připravován několik let a řeší přístavbu a stavební úpravy hasičské zbrojnice v obci Jindřichov (1326 obyv.), jejíž jednotka požární ochrany (JPO II.) zajišťuje pokrytí akceschopností velké části Osoblažska a příhraničního území Polska včetně hraničního přechodu Vysoká - Bartultovice.

Rekonstrukce objektu směřovala k navýšení kapacitních prostor objektu, které byly nedostatečné a poddimenzované (přístavba - vytvoření skladového prostoru a kotelny), ke snížení nákladů na opravy, údržbu a provoz objektu (nová střešní konstrukce, fasáda, částečná výměna oken), ke zlepšení podmínek z hlediska bezpečnosti a rychlosti zásahu (nové zpevněné přístupové a manipulační plochy, rozvody vody a technologického vzduchu) a k modernizaci prvků technického charakteru (technologické vybavení věže pro sušení hadic).

Objekt hasičské zbrojnice bylo nutno rekonstruovat a modernizovat tak, aby dosáhl potřebných standardů a poskytoval jednotce požární ochrany potřebné zázemí pro akceschopnost v územní působnosti čítající až 11,5 tis. obyvatel.

jindřichovských hasičů. Pro všechny zájemce a účastníky bylo přichystáno občerstvení s posezením u živé hudby.  v sobotu 9. dubna 2016 Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. Součástí slavnostního programu bylo i vysvěcení požární techniky s možností prohlídky zázemí   V rámci dokončení rekonstrukce objektu hasičské zbrojnice pořádala Obec Jindřichov ve spolupráci s  Jednotkou dobrovolných hasičů Jindřichov. Celé akci byli přítomni i zástupci Hasičského záchranného sboru MSK a hosté z partnerské obce Moszczanka v Polsku.

Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici