18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 14:21:12

REKONSTRUKCE SPOLEČENSKÉ MÍSTNOSTI

Obec v měsíci květnu 2012 dokončila rekonstrukci společenské místnosti v budově místní knihovny. Rekonstrukce spočívala ve stavebních úpravách místností a následného vybavení nábytkem a spotřebiči. Stavební práce byly financovány z rozpočtu obce. Na vybavení nábytkem a spotřebiči obec podala žádost o dotaci u MAS Rozvoj Krnovska, která ji byla schválena z Programu rozvoj venkova ČR, podopatření Realizace místní rozvojové strategie prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu ve výši 194 216,- Kč.

Rekonstrukcí prostor bývalé školní družiny došlo ke zvýšení občanské vybavenosti obce. Společenská místnost je vybavena stoly a židlemi pro 100 osob, kuchyňskou linkou se spotřebiči a základním nádobím, barovým pultem. Toto zařízení slouží pro kulturní a společenské vyžití obce, zájmových organizací, škole pro pořádání různých seminářů, společenských a kulturních akcí atd.