17. 8. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách k večeru až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Dnes je pátek, 17. 8. 2018, 7:30:24

REKONSTRUKCE SPOLEČENSKÉ MÍSTNOSTI

Obec v měsíci květnu 2012 dokončila rekonstrukci společenské místnosti v budově místní knihovny. Rekonstrukce spočívala ve stavebních úpravách místností a následného vybavení nábytkem a spotřebiči. Stavební práce byly financovány z rozpočtu obce. Na vybavení nábytkem a spotřebiči obec podala žádost o dotaci u MAS Rozvoj Krnovska, která ji byla schválena z Programu rozvoj venkova ČR, podopatření Realizace místní rozvojové strategie prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu ve výši 194 216,- Kč.

Rekonstrukcí prostor bývalé školní družiny došlo ke zvýšení občanské vybavenosti obce. Společenská místnost je vybavena stoly a židlemi pro 100 osob, kuchyňskou linkou se spotřebiči a základním nádobím, barovým pultem. Toto zařízení slouží pro kulturní a společenské vyžití obce, zájmových organizací, škole pro pořádání různých seminářů, společenských a kulturních akcí atd.