18. 7. 2018

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 5:14:32

SNIŽOVÁNÍ SPOTŘEBY ENERGIÍ V MŠ JINDŘICHOV 506   - ZATEPLENÍ

Operační program životní prostředí

Evropská unie

Číslo projektu: CZ.1.02/3.2.00/13.18018

Obec Jindřichov započala s realizací tohoto projektu 18.10.2013. Zhotovitel stavby je firma KAVIS, spol. s r.o. Celková cena stavebních prací činila včetně DPH 3 527 703,- Kč. Dotace z Ministerstva životního prostředí ČR poskytnutá prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR činila 2 474 658,- Kč. Ostatní náklady byly hrazeny z rozpočtu obce a přijetím úvěru, který už je v současné době splacen.

V rámci tohoto projektu bylo provedeno zateplení fasády a střešního pláště budovy mateřské školy, výměna nevyhovujících okenních výplní za nové, odstranění střešní krytiny objektu a zhotovení nové tepelně izolační a hydroizolační vrstvy, zhotovení nového venkovního provozního žebříku, úprava zpevněných ploch souvisejících se zateplením. Návrh zateplení byl proveden na základě energetického auditu budovy.

Po dokončení veškerých prací splňuje budova mateřské školy požadavky na energetickou náročnost budov a porovnávací ukazatele podle jednotné metody výpočtu energetické náročnosti budov.