Obec Jindřichov

Oznámení ČEZ Distribuce a.s.

Od 1. ledna 2021 se již nevylepují papírová oznámení o plánovaných odstávkách elektřiny a přechází se na elektronický způsob informování.

Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

Zároveň bude veřejnost o plánovaných odstávkách elektřiny i nadále informována obcí prostřednictvím rozhlasu, nástěnek nebo webových stránek.

Proč se mění způsob oznamování?                                                                                                      Stále více zákazníků volá po moderních způsobech oznamování a využívání digitálních technologií. U stávajícího systému výlepů letáků se ČEZ Distribuce a. s. potýkala s plošnými zákazy výlepů, stížnostmi na nečitelnost či nevhodné umístění apod.

Jak a kde se může zákazník zaregistrovat, aby dostával upozornění e-mailem nebo SMS? Návod naleznete i zde. Zákazník bude ptořebovat datum narození nebo IČO a EAN kód, který najde na vyúčtování za elektřinu. Pak už jen navštíví www.cezdistribuce.cz/sluzby, kde si zaregistruje, popř. zkontroluje kontaktní údaje pro zasílání upozornění.

Výhody registrace pro zákazníka:

• o plánované odstávce se dozví včas, i když se na dané adrese pravidelně nezdržuje
  • bude neprodleně informován i o případném zdržení odstávky
  • získá informace o předpokládané době obnovení dodávek při poruše
  • ročně se uspoří 4 000 kg papíru, to je přibližně 10 stromů, a za pár let se ušetří celý les

Proč se musí zákazník registrovat?                                                                                                        Při připojení odběrného místa zákazník nemusel uvést své kontaktní údaje nebo údaje již nemusí být aktuální. Proto je lepší si aktuální e-mailovou adresu i telefonní číslo nově nastavit či zkontrolovat, zákazník tak bude míst jistotu, že informace obdrží včas.

Návod na zaregistrování zákazníka pro upozornění e-mailem nebo SMS

SMSodstávky elektřiny.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 197,97 kB