6. 4. 2020

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Dnes je pondělí, 6. 4. 2020, 17:50:23

Vážení občané,

pokud jste nestihli hlášení v rozhlase nebo jste špatně rozuměli, můžete si všechna aktuální hlášení přečíst v následujících odkazech.

Hlášení krizových opatření

Sdělujeme občanům, že byla zřízena nová bezplatná linka ke koronaviru: 1212. Linky 155 a 112 používejte jen v případě ohrožení zdraví!

Žádáme občany o dodržování mimořádných opatření, která vyplývají z usnesení vlády, ohledně volného pohybu osob a sdružování větších skupin lidí.

Oznamujeme občanům, že od pondělí 16. března 2020 až do odvolání se z důvodu ochrany občanů i zaměstnanců a zamezení šíření koronaviru uzavírá Obecní úřad Jindřichov pro veřejnost. Pracovníky obecního úřadu a vedení obce můžete kontaktovat telefonicky na tel.č. 554 641 744 či prostřednictvím e-mailu. V případě neodkladných záležitostí se můžete domluvit s příslušným pracovníkem na osobní návštěvě úřadu, ale pouze na dny pondělí a středu. Pokud potřebujete uhradit jakoukoliv platbu, využijte platby prostřednictvím elektronického bankovnictví. Hotové peníze se až do odvolání nepřijímají. Dále se ruší jednání s předvolanými osobami, které budou opětovně předvolány po ukončení stavu nouze.

Sběrný dvůr Jindřichov bude od pondělí 16. března 2020 až soboty 28. března 2020 uzavřen pro veřejnost. Pracovníky můžete kontaktovat telefonicky, či prostřednictvím e-mailu.

Mateřská škola Jindřichov bude od 17. března 2020 až do odvolání uzavřena.

Místní knihovna bude od 16. března 2020 až do odvolání uzavřena.

Doporučujeme všem obyvatelům Domu s pečovatelskou službou, aby omezili osobní návštěvy do svých bytů. Potřebné nákupy zajistí všem pracovnice pečovatelské služby. Pokud nákupy zajistí rodinný příslušník, může je předat také pracovnici pečovatelské služby.

Ostatní senioři v obci, kterým nemá kdo nakoupit potraviny a jiné nezbytné zboží, mohou požádat o zajištění nákupu obec na tel.č. 732 479 275, 724 180 356.

V rámci mimořádných opatření je zaveden nouzový režim ordinace dětského lékaře v Jindřichově:

• Veškerý kontakt s ambulancí bude probíhat telefonicky, děti budou případně ošetřeny dle objednání na tel.čísle 724 663 171.
  • Neobjednaným osobám nebude do čekárny umožněn přístup, dveře čekárny budou uzamčeny.
  • Do čekárny bude umožněn vstup jen nemocnému dítěti s jedním doprovodem, oba musí mít nasazenu ústní roušku.

Praktického lékaře MUDr. Bednářovou můžete kontaktovat telefonicky na tel. čísle 554 641 150 nebo 776 241 973. Recepty na léky budou poskytovány elektronicky.

16. 3. 2020 Zobrazit méně