6. 4. 2020

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Dnes je pondělí, 6. 4. 2020, 17:35:15

Vážení občané,

pokud jste nestihli hlášení v rozhlase nebo jste špatně rozuměli, můžete si všechna aktuální hlášení přečíst v následujících odkazech.

Hlášení krizových opatření dne 20.03.2020

Opakujeme krizová opatření nařízená usnesením vlády.

V době vyhlášeného stavu nouze, jsou nařízení vlády nad zákony a proto je důležité je respektovat a dodržovat.

Až do odvolání platí zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky s výjimkou cesty do zaměstnání, za rodinou, obstarávání základních životních potřeb, do zdravotnických zařízení, vyřízení neodkladných záležitostí, pohybu v přírodě, cest zpět do místa bydliště a pohřbů.

Vláda zakázala vycházení bez roušek. Pokud nemáte roušku, musíte mít zakrytá ústa a nos šálou, šátkem a podobně.

Je zavedeno nařízení, že lidé starší 65 let si mohou nakoupit mezi  7:00 hod. a 9:00 hod., ve zmíněném čase ostatní věkové skupiny nakupovat nesmí.

Věnujte zvýšenou pozornost manipulaci s penězi. Mohou být zdrojem nákazy. Koronavirus se na nich drží až 24 hodin. Plastové povrchy zachycují virus 2 x delší dobu.

Upozorňujeme na účinnou likvidaci použitých roušek, respirátorů, rukavic a jiného zdravotnického materiálu. Tyto ochranné zdravotní pomůcky po použití zabalte a zavažte do igelitového sáčku a poté teprve vhoďte do odpadních nádob. Děkujeme Vám za tolerantní chování, kterým zamezíte šíření nebezpečného viru.

Vyzýváme neukázněné jedince, aby respektovali nejen nařízení vlády, ale i její doporučení a nezvyšovali tak svou neukázněností možnost šíření nákazy.

Děkujeme ostatním občanům za ukázněnost a dodržování veškerých nařízení.

Vedení obce zvlášť děkuje všem, kdo se podílí na výrobě roušek, děkujeme všem, kdo zajišťují zásobování našich občanů.

Buďme optimističtí, buďme k sobě ohleduplní a tolerantní. Záleží na každém z nás, abychom situaci společnými silami zvládli. Děkujeme.

23. 3. 2020 Zobrazit méně