6. 4. 2020

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Dnes je pondělí, 6. 4. 2020, 17:18:46

Vážení občané,

pokud jste nestihli hlášení v rozhlase nebo jste špatně rozuměli, můžete si všechna aktuální hlášení přečíst v následujících odkazech.

Hlášení krizových opatření dne 23.03.2020

Vážení občané,

zákaz volného pohybu občanů v ČR podle nařízení vlády je nadále v platnosti.

Jelikož stav nouze stále trvá a jeho doba se bude dále prodlužovat, vznikla nově skupina dobrovolníků z řad studentů a spoluobčanů, která bude ve spolupráci s obcí zajišťovat dovoz potravin, léků, roušek a drogistického zboží seniorům a potřebným.

Z těchto důvodů doporučujeme, převážně seniorům, zbytečně nevycházet mimo domov a využít nabízenou službu. Léky zajišťuje obec a studenti Vám vše ve spolupráci s obcí rádi doručí.

Pokud máte o tuto službu zájem, oznamte to starostovi na telefonní číslo 724 180 356 nebo místostarostovi na číslo 737 621 620.

Dále oznamujeme:

• že všechny pošty v ČR mají upravenou otevírací dobu maximálně do 16:00 hodin a jsou v sobotu a v neděli uzavřeny.
  • Odkládá se také zaměřování upřesňování hranic pozemků. Tím se ruší veškerá vyzvání katastrálního úřadu k účasti občanů až do odvolání.
  • Nadále zůstává uzavřen obecní úřad pro veřejnost. Neodkladné záležitosti konzultujte s příslušnými pracovníky. Kontakty jsou na stránkách a ve všech vitrínách obce.
  • V nejbližší době spustíme službu informace přes SMS, zájemci mohou odevzdat kontakty v prodejnách potravin u paní Dolákové nebo v Lavosu. Podrobnosti najdete rovněž ve vitrínách obce.
  • Pokud je současná situace nad vaše síly, nabízí vám vojenská linka psychologickou pomoc. Nestyďte se, nechat si poradit od profesionálů. Kontakt je 973 255 140. Další čísla a podrobnosti najdete rovněž ve vitrínách obce.

Buďme nadále silní, disciplinovaní a ukáznění. Jen tak bude otázkou času, že koronavirus porazíme.

A na závěr chceme poděkovat všem náctiletým, že vzali rozum do hrsti a začali se chovat zodpovědně.

24. 3. 2020 Zobrazit méně