25. 5. 2020

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dnes je pondělí, 25. 5. 2020, 13:24:51

Vážení občané,

pokud jste nestihli hlášení v rozhlase nebo jste špatně rozuměli, můžete si všechna aktuální hlášení přečíst v následujících odkazech.

Hlášení krizových opatření dne 24.03.2020

Vážení občané,

vláda nově vyhradila dobu k nákupu seniorů nad 65 let a držitelů ZTP/P starších 50-ti let s nezbytným doprovodem od 8:00 hod. do 10:00 hod. a to pouze v prodejnách, které mají větší rozlohu než 500 m2. V menších prodejnách toto nařízení neplatí.

Dále opětovně upozorňujeme, že platí veškerá usnesení a doporučení vlády týkající se volného pohybu osob, sdružování a povinného nošení roušek do 1. dubna 2020 do 6:00 hodin.

Přestože nebyla udělena výjimka pohybu osob pro cesty do objektů určených k rekreaci, mnoho občanů toto nerespektuje.

Z tohoto důvodu důrazně znovu opakujeme všem občanům naší obce i těm, kteří do obce přijeli v rámci dočasného pobytu na víkend či delší dobu, že je:

- zákaz volného pohybu osob na území celé ČR (dle UV č. 85/2020 Sb.),

- zákaz shromažďování během nouzového stavu (dle UV č. 69/2020 Sb.),

- platí povinnost nosit roušku nebo mít jinak chráněná ústa a nos před šířením kapének (dle UV č. 106/2020 Sb.).

Tato nařízení platí i na území naší obce pro všechny občany včetně nezletilých, za které mají zodpovědnost rodiče.

V případě, že nebudou tato nařízení vlády kýmkoliv na území naší obce dodržována, bude obec postupovat v mezích zákona a tyto případy hlásit. Uvědomte si, že šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti je trestným činem (dle UV č. 75/2020 Sb.).

Buďte, prosím, všichni k sobě ohleduplní a ukáznění, ať se nám daří minimalizovat možnost nákazy v obci. Jde přece o zdraví nás všech.

24. 3. 2020 Zobrazit méně