25. 5. 2020

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Dnes je pondělí, 25. 5. 2020, 13:06:50

Vážení občané,

pokud jste nestihli hlášení v rozhlase nebo jste špatně rozuměli, můžete si všechna aktuální hlášení přečíst v následujících odkazech.

Hlášení krizových opatření dne 25.03.2020

Vážení občané!

Jistě jste zaregistrovali, že se naše obec také připojila ve 12:30 hod. k výzvě poděkovat písní „Není nutno“ všem, kteří se podílejí na péči o nemocné, hasičům, krizovým štábům, prodejnám se zásobováním, dobrovolníkům kteří šijí roušky nebo pomáhají zásobovat seniory a potřebné, zkrátka všem, kdo se podílí na fungování státu. Všem děkujeme a vážíme si jejich práce.

A nyní několik novinek:

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo krizové opatření s účinností od 25. března do 1. dubna 2020 a nařizuje kromě už dříve zavedených opatření pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu. Lidé mají zároveň při kontaktu s ostatními zachovávat, pokud je to možné, odstup nejméně dva metry.

Úřady před uplynulým víkendem rovněž důrazně doporučily lidem dodržovat zákaz volného pohybu a omezit návštěvy chat a chalup. Pokud byla jejich cesta nezbytná, mají se zdržovat ve své vlastní skupině a nevycházet mezi místní obyvatele.

Cílem změn, které navazují na dříve přijatá usnesení vlády je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, aby se co nejvíce zabránilo komunitnímu přenesení infekce.

Dále vzhledem k tomu, že se zvýšilo množství komunálního odpadu, žádáme občany, aby se snažili nadále třídit. Z těchto důvodů Vám každé pondělí a středu umožníme odnést vytříděný odpad na sběrný dvůr. Pytle označené kódem nebo jménem odložíte za bránu. Pokud nemáte kód a bude pytel označen jménem, opatříme jej kódem a další kódy Vám doručíme. Děkujeme všem, kdo třídí. Je to jediná cesta, jak nezdražit poplatky.

25. 3. 2020 Zobrazit méně