17. 11. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Dnes je neděle, 17. 11. 2019, 19:06:18

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍSTÁTNÍ FOND ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČESKÉ REPUBLIKY

PODPORA ALTERNATIVNÍCH ZPŮSOBŮ DOPRAVY

- ELEKTROMOBILY OBEC JINDŘICHOV

Obec Jindřichov se rozhodla zavést při své činnosti správy majetku obce provoz vozidel s environmentálně šetrným provozem, který sníží negativní vliv na zdraví obyvatel, životní prostředí a zároveň přinese obci i úsporu provozních nákladů na dopravu. V rámci žádosti na Státní fond ŽP ČR obec plánuje zakoupit tříkolku s kabinou a dvoumístnou čtyřkolku s pluhem a sypačem. Obě vozidla budou sloužit zaměstnancům Obce Jindřichov, kteří zajišťují údržbu a správu majetku obce tzn., že s těmito vozidly bude zaměstnanci obce zajišťován úklid veřejných prostranství, svoz odpadů v obci, údržba vodovodu a kanalizace, údržba bytového fondu a nebytových prostor, údržba veřejného osvětlení, zastávek veřejné dopravy, místních komunikací, mostů, lávek a příkopů, přeprava  materiálu na akce pořádané obcí. Využitím těchto vozidel bude zajištěna lepší a časově efektivnější dostupnost zaměstnanců obce, vozidla umožní nejen přesuny samotných zaměstnanců, ale i převozy nářadí, spotřebního materiálu a vybavení potřebného k provádění údržby. Uvedená vozidla budou financována ze SFŽP ČR v rámci poskytnutí finančních prostředků ve formě finanční podpory ve výši cca 620 000,- Kč. Celková předpokládaná kupní cena bude činit 1 168 000,- Kč. Předpokládané náklady na 1 km provozu automobilu je u tříkolky 0,20 kč na 1 km, u čtyřkolky 0,60 Kč na 1 km.

ELEKTROMOBILY