14. 11. 2019

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Dnes je čtvrtek, 14. 11. 2019, 7:49:32

Ministerstvo životního prostředíEVROPSKÁ UNIE, Fond soudržnosti, Operační program Životní prostředí

PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ OBCE JINDŘICHOV

Obec Jindřichov v měsíci únoru zahájila realizaci projektu, který je podporován OPŽP pod registračním číslem CZ.05.1.24/0.0/0.0/18_097/0008293.

Projekt je zaměřen na preventivní protipovodňová opatření spočívající v instalaci lokálního, výstražného varovného systému a následnou digitalizaci povodňového plánu. Jeho cílem je napomoci správnému posouzení nebezpečí, ochraně zdraví a majetku občanů v zájmové oblasti a zlepšení stávajícího systému povodňové ochrany.

V současné době jsou zařízení sloužící k informování obyvatelstva nevyhovující a stávající prvky lokálního informačního systému neposkytují dostatečné informace pro včasnou výstrahu. V editoru dat systému POVIS nejsou zavedeny všechny relevantní informace týkající se povodňové komise a povodňového plánu.

Díky realizaci navrhovaných protipovodňových opatření a digitalizaci povodňového plánu dojde ke zvýšení informovanosti obyvatel a zainteresovaných institucí o aktuálním stavu povodňových rizik. V souvislosti s akcí dojde k modernizaci místního informačního systému, lokálního výstražného systému a vytvoření digitálního povodňového plánu.

"Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí."