Ochutnávka vína v Penzionu a restauraci Eden
Jindřichovský slet čarodějnic při stavění máje
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zdravotnictví a sociální služby > Zdravotnictví a sociální služby v Jindřichově > Pečovatelská služba a standardy kvality

Pečovatelská služba a standardy kvality

Obec Jindřichov zajišťuje svým občanům terénní pečovatelskou službu.

Pečovatelská služba je poskytována jako terénní služba dle potřeb uživatelů na území obce Jindřichova a v Domě s pečovatelskou službou Jindřichov čp. 172. Pečovatelská služba je poskytována v pracovní dny pondělí – pátek od 7:00 hodin do 15:00 hodin. O víkendech a svátcích se pečovatelská služba neposkytuje.

Posláním Obce Jindřichova v sociální oblasti je poskytovat terénní pečovatelskou službu uživatelům prostřednictvím individuální podpory či pomoci, s respektem k lidským právům a lidské důstojnosti. U uživatelů usilujeme, aby si každý zachoval v maximálně možné míře svůj dosavadní způsob života, zejména v domácím prostředí. Zachováme u uživatelů optimální míru samostatnosti, nezávislosti a odpovědnosti za své chování, jednání, rozhodování, přispíváme tak k prožití plnohodnotného života. Usilujeme o to, aby uživatelé zůstali součástí přirozeného místního společenství Jindřichova, proto je podporujeme v udržování společenských kontaktů.

Žádost o poskytování pečovatelské služby zde

Sazebník úhrad platný od 01.10.2021

Z důvodu navýšení režijních nákladů na sociální služby byla zvýšena cena základních úkonů na 94 Kč/hodinu. V roce 2004 činila cena 80 Kč/hodinu a od této doby nebyla navýšena. Skutečné náklady na sociální služby však byly vyšší oproti příjmům spojeným s poskytováním jednotlivých služeb. Tento rozdíl byl každoročně hrazen z rozpočtu obce.

Základní činnosti

1. Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
    1. Pomoc při podávání jídla a pití 94 Kč/hodina
    2. Pomoc při oblékání a svlékání, včetně speciálních pomůcek 94 Kč/hodina