Horní menu

Císařské odpoledne na zámku v Kuníně
Pěšky nebo na kole dopravím se ke škole
Divadelní představení TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY
Pozvánka na 12. zasedání Zastupitelstva obce Jindřichov
Odstávka dodávky elektrické energie 28. května 2024
Koncert žáků ZUŠ
Kontroly a čištění komínů
Zahradní slavnost 1. června 2024
Výstava obrazů Zdeňka Kurečky
Drobečková navigace

Úvod > Samospráva > Rozvoj obce, projekty, veřejné zakázky > Projekty obce > Český den cykloturistiky v Jindřichově

Český den cykloturistiky v Jindřichově

Od soboty 10. července do soboty 17. července 2010 proběhl v Prudniku 6. evropský týden cykloturistiky UECT, který byl slavnostně zahájen v neděli 11. července na náměstí v Prudniku.

Této velké mezinárodní akce se zúčastnili cyklisté nejen z Polska a České republiky, ale i z Francie, Německa, Ruska, Ukrajiny, Holandska, Belgie a Španělska. Během celého týdne poznávali cykloturisté krásy polského i českého pohraničí.

V úterý 13. července byli všichni hosty na Českém dnu v Jindřichově. Obec Jindřichov pro ně připravila zajímavý kulturní program a bohaté občerstvení. Celé toto sváteční odpoledne bylo financováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj "Překračujeme hranice" prostřednictvím Euroregionu Praděd pod názvem projektu "Evropská propagace cykloturistiky Zlatohorské vrchoviny" registrační číslo CZ.3.22/3.3.07/09.01355 v částce 139 500,- Kč. Do Jindřichova přijelo v průběhu dne po několika cyklotrasách asi 500 cyklistů. V 15:00 hodin celé odpoledne slavnostně zahájil za tónu hymny Evropské unie, polské a české hymny, starosta obce pan Vlastimil Adámek. Přivítal významné hosty ze zúčastněných států, starostu pana Roszkowského, burmistra Prudniku pana Fejdycha a ředitele Euroregionu Praděd Ing. Zdeňka Jarmara.

Poté byly symbolicky předány poháry 3 ženám a 3 můžům, kteří do Jindřichova dorazili jako první. Po oficiálním zahájení se mohli všichni cykloturisté občerstvit a následoval volný program. K poslechu i tanci hrála dechová kapela i cimbálovka, v propagačních stáncích byly připraveny nové cyklomapy a jiné propagační materiály. Cykloturisté se mohli seznámit s historií a současností Jindřichova formou prezentačních tabulí a videozáznamu. Celého odpoledne se účastnili i občané z Jindřichova a z blízkého okolí. Přes počáteční obavy nakonec přálo celé akci i počasí.